Kuruluş Osman 118.bölüm fragmanı: Ortalığı kasıp kavuran sahne! Herkes bunu konuşuyor

Kuruluş Osman 118.bölüm fragmanında ‘’Bize düşen Yenişehir’i emanet aldığımız gibi Osman Bey’e teslim etmektir’’ diyerek hedefini belirler. Her şeyin bir vaktinin olduğunu dile getiren Osman Bey, İnegöl için de vaktin geldiğini açıklar. ‘’Gazamız mübarek olsun!’’ sözleriyle savaşın fitilini ateşler ve artık Osman Bey için kazanmaktan başka seçenek yoktur.

Ordu, ‘’Allah-u Ekber, ya Allah’’ nidalarıyla kılıçlarını çekerken Kuruluş Osman dizisinde heyecan zirveye tırmanır. Öte yandan ‘’Onların en kıymetli mülklerini alacağım’’ çıkışına imza atan Nayman tehlike saçmaya hız kesmeden devam eder. Diğer taraftan gözünü kan bürüyen Bengi Hatun’un Osman’ın evlatlarının canını istemesi gerilimin dozunu bir hayli artırır.

Nayman beklediği altınların gelmeyişine çok öfkelenmiştir. Osman Bey’in üzerine gider. Eğer Osman Bey altınları getirmezse Nayman; Karesi, Candar ve Germiyan Bey’lerinin oğullarını öldürecektir. Osman Bey şimdi ne yapacaktır?

Osman’ın Nayman’a galip gelebileceğine imkan vermeyen Bey’ler, evlatları için de oldukça tedirgindirler. Osman Bey onlara karşı nasıl bir tavır alacaktır? Osman Bey, Bey’lerin evlatlarını Nayman’ın elinden kurtarabilecek midir? Gözünü karartan Osman Bey savaş kararı almıştır. Nayman’a karşı savaşı nasıl başlatacaktır?

Onu kandırmaya çalışanların sonu ölümdür. Nayman, Uçları kan gölüne çevirmekte kararlıdır. Nayman’ın planı ne olacaktır? Nayman ve İsmihan işbirliği yapacak mıdır? Osman Bey arkasından dönen tüm oyunlara rağmen muzaffer olabilecek midir? Esma sonunda Orhan’ı zehirlediğini itiraf eder. Malhun, Hatun Esma’nın ipini tutanın peşindedir. Esma, Avcı’nın ismini verir. Bengi Hatun’un adı bu meseleye karışacak mıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir