SHIB Milyoneri Gözünü Bu Coine Dikti: Dev Kâr Aldı!

Blockchain analitik hesabı Lookonchain’e göre, erken bir Shiba Inu (SHIB) yatırımcısı, Pepe’den (PEPE) de önemli kazançlar elde etti.

Erken SHIB yatırımcısı PEPE’yi gözüne kestirdi!

“SmartMoney” olarak adlandırılan yatırımcı, 96,5 bin dolarla 188,6 milyar SHIB satın aldı. Daha sonra şaşırtıcı bir şekilde 1,18 milyon dolara 95,3 milyar SHIB sattı. SmartMoney şu anda yaklaşık 929 bin dolar değerinde 92,3 milyar SHIB’ye sahip. Ayrıca, SHIB’den yaklaşık 2 milyon dolar kazandı. Etkileyici SHIB kazançlarına ek olarak SmartMoney, 19 ETH (36.415 dolara eşdeğer) ile 72,83 milyar PEPE satın alarak Pepe’den de büyük kazanç elde etti.

Coin öncelikle bir spekülasyon aracı olarak görülüyor. Bu da elbette projenin meşruiyeti konusunda endişelere yol açıyor. Lookonchain analizi, SmartMoney gibi ilk yatırımcıların bu trendden faydalanmasıyla, memlerden esinlenen kripto para piyasasında önemli kazançlar elde etme potansiyelini vurguluyor. Bununla birlikte, piyasa manipülasyonuna ilişkin soruları da gündeme getiriyor.

PEPE Coin balinası kısa sürede milyon dolar kazandı

Bir PEPE balinası, kripto piyasasındaki en son meme-coin çılgınlığını paraya çevirmeyi başardı. Balina, tüm kripto para varlıkları karşılığında PEPE’yi büyük hacimlerde biriktirdi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere meme-coin 18 Nisan 2023’te piyasaya adım attı. Ancak yalnızca son bir hafta içinde gerçekten büyük talep gördü. Son günlerde, birkaç kripto borsası, PEPE’nin büyük sayılarda yükseldiği birçok meme-coin’i listeledi.

Perşembe günü, on-chain veriler, balinanın neredeyse tüm varlıklarını PEPE Coin ile takas ettiğini gösterdi. İlginç bir şekilde, yaklaşık 15 saat önce yapılan işlemler kümülatif olarak 1 milyon doların üzerinde kârla sonuçlandı. Lookonchain, “Balina 590.000 dolar değerinde 20,62 WBTC, 90.000 dolar değerinde 17 milyar CULT, 235.000 dolar değerinde 44.194 UNI ve 37.000 dolar değerinde 19,96 ETH’yi şu anda 2,19 milyon dolar değerinde 1,72 trilyon PEPE ile değiştirdi,” paylaşımını yaptı. Ayrıca Lookonchain, balinanın yaklaşık 1.23 milyon dola kar elde ettiğini bildirdi.

Kripto para piyasasında PEPE roketleri!

Nispeten yeni bir meme-coin olan PEPE, son zamanlarda kripto para sektörünü kasıp kavurdu. Yalnızca bir hafta içinde değeri %638 gibi şaşırtıcı bir oranda arttı. Ayrıca, yalnızca son 24 saat içinde %90’lık bir kazanç elde etti. Sonuç olarak, varlığın piyasa değeri yaklaşık 700 milyon dolara ulaştı.

OKX üzerinde PEPE 1 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

PEPE’nin değerindeki keskin artış, son 24 saatteki kazançlarının Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Shiba Inu (SHIB) gibi diğer büyük hacimli kripto para birimlerinden çok daha önemli olduğu göz önüne alındığında dikkat çekici. Sonuç olarak, memecoin’in fiyat artışını tetikleyen daha fazla faktör olması muhtemel.

Bazıları ani değer artışını yaklaşan bir piyasa balonunun işareti olarak görüyor. Bununla birlikte, PEPE gibi meme-coin’lerin genellikle değişkendi. Ayrıca, fiyatların hızlı çıkışlarla birlikte hızlık inişler de görmesi mümkün. Bu yüzden, dalgalanmaları unutmamak önemli. Sonuç olarak, PEPE meteorik değer artışı kripto para sektöründe heyecan yarattı. Bu nedenle kripto balinaları meme-coin’in kâr potansiyelini fark etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir