Son dakika… Akşener yaşananları anlatıyor

Geçtiğimiz günlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkarak 6’lı masadan kalkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün aldığı karar ile masaya geri döndü. Dün gerçekleştirilen toplantının ardından Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklandı.

Yaşanan gelişmelere ilişkin Gazeteci Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Akşener’in söyleşisinden öne çıkanlar şöyle:

“Samimi söylüyorum, o paltolu olarak, üzerimde palto varken Temel Bey’in yaptığı konuşma ve Kemal Bey’in esnasıda yaptığı konuşmaya baktığınızda tuhaf bir ışık gelmiş. Dolayısıyla sonra paltomu çıkarmışım, hepimiz dizilmişim, orada bir sorun yok ışıkta. Ben aslında herhangi bir mutsuz vesaire durum yok. İmza koymuşum ben. Öyle şey olur mu?

“KİMSE BANA ZORLA BİR ŞEY YAPTIRAMAZ”

Bu dünyada eşim dahil, oğlum hariç, hiç kimse zorla bir şey yaptıramaz. Bir gece evvel hiç uyumadım. Müzakere sebebiyle, insanlar geldi gitti evime. İki belediye başkanımız Mansur Bey ve Ekrem Bey geldi gitti. 02.15 gibi bizim evde oldular.

“SIFIR UYKU UYUDUM”

İstanbul’dan çıkmış gelmiş Ekrem Bey. Sıfır uyku uyudum. Uykusuzlukta biraz hareketleriniz ağırlaşıyor. O masada bir müzakere oldu, uzlaşı ve mutabakat sağlandı. İki metnin altına 6 genel başkan imza attık. Bununla ilgili mutsuzluk söz konusu değil. Doğru bulmadığınız bir kararın altına niye imza atasınız. Gerçekten arkadaşlar baksınlar, paltolu olanda yüzüme gelen ışık şöyle. Bir de deprem oldu, kahkaha atmaya çekiniyoruz.”

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir