Akşener: Sayın Erdoğan sakın Ali Yerlikaya’nın ellerini tutma

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart 2024’de düzenlenecek yerel seçimler için başlattığı teşkilat gezilerine devam ediyor. Akşener, bugün bu kapsamda İYİ Parti Kütahya İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Parti yöneticileriyle bir araya gelen Akşener, burada basın toplantısı düzenledi. ANKA’nın haberine göre Akşener, özetle şunları söyledi:

BU SİSTEM DEVLETİ ÇÜRÜTMÜŞTÜR: “Bu tek adam sistemi burada bahsettiğim kişiler değildir. Burada bahsettiğim bu sistemdir. Bu sistem maalesef Türkiye’yi devlete çürütmüş, milleti görülmeyen, millet seçimden seçime hatırlanan, milletin sessini duymamak için her şeyin yapıldığı, israfın, yandaş kayırmanın, ahlaksızlığın diz boyu olduğu ve dinin içinin boşaltıldığı, inancımızın içinin boşaltıldığı büyük bir çürümüşlükle hangi ahlaksızlığı, kepazeliği, şerefsizliği yaparsa yapsın ifşa olduğunda da kimsenin rezil olmadığı bir ülke haline getirildik. Bir kişinin herkes hakkında hüküm verebildiği bir sistem.

İKİ HAFTADIR DİYORUM Kİ BU ÜLKEDE KİMSE REZİL OLMUYOR: 30 yıldır aktif politika yapıyorum ve hep kavga ederek politika yapıyorum. Kavga etmediğim bir tane adam kalmadı. Otorite ile dövüştüm, belinde silah olan adamlarla dövüştüm. Herkesin yanlışlığını herkesin suratına söyledim. Ama bugünkü kadar sesimin duyulmadığı dolayısıyla sizin sesinizin duyulmadığı, bugünkü kadar hukukun ortadan kalktığı bir dönemi hiç yaşamadım. En azından o zaman insanlar utanırdı. İki haftadır diyorum ki bu ülkede kimse rezil olmuyor çünkü utanma duygusu kayboldu. Çünkü ahlaksızlık sıradan oldu.

BU ÜLKE NEREDEYSE KOLOMBİYA’YA DOĞRU DÖNÜYOR: Sayın Erdoğan’a sesleniyorum, milletimizin sesi olarak sesleniyorum. Sayın Erdoğan bu gençleri gör kardeşim sen bu ülkenin Cumhurbaşkanısın, bu aradaki farkı gör, acayip pahalı arabaları alan babaların çocuklarının ne yaptığı gör. Okul önlerinde neler satılıyor gör. O babaların vergi verip vermediği gör, o babaların kokain işinde olup olmadığını gör. Dün gecekondudan çıkıp bugün kara para aklama işine çocuklarımızı da alet ederek Türkiye’yi bozan bu anlayışı gör ve ortadan kaldır. Sayın Erdoğan, Sayın Ali Yerlikaya iyi gidiyor, onun ellerini de sakın ola tutma. Çünkü bu ülke neredeyse Kolombiya’ya doğru dönüyor. Böyle bir şey olmaz. Kızlarımızın içinde bulunduğu şartları bir bilseniz. Hukuk da sensin, kuvvet de sensin. Madem bu tek adam sistemini talep ettin gereğini yap Erdoğan. Biz İYİ Parti olarak hür ve müstakil olarak girdiğimiz belediye seçimlerinde Allah’ın izni, milletimizin teveccühü ile adaylarımız belediyeleri alacak ve biz o belediyelerde öncelikle helal kazancın ne kadar önemli olduğunu ve iyi belediyeciliği göstereceğiz millete.”

NEBİ HATİPOĞLU SORULDU

Meral Akşener, Kütahya’da Alayunt Köyü’nü de ziyaret etti. Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu’nun İYİ Parti’den istifası sorulan Akşener, “Benim değil Eskişehirliler’in nasıl karşıladığı önemli” dedi.

‘ADAYIMIZ AHMET TEKDEMİR’

Akşener, toplantıda yaptığı konuşmanın ardından İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan adaylarının iş adamı ve eski Kütahyaspor Başkanı Ahmet Tekdemir olduğunu açıkladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir