İstanbul Rallisi’nde yarışmacılar Petlas lastikleriyle zirvede

AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteren Petlas, TOSFED iş birliğinde düzenlenen 43. İstanbul Rallisi’nde yeni geliştirdiği toprak ralli lastikleriyle boy gösterdi. Büyük bir çekişmenin yaşandığı yarışmada, Petlas lastikleriyle yarışan And Sunman Fiesta Rally Cup birincisi, Kategori 2’de ise Cevdet Yıldırım ise birinci oldu. 

İstanbul Otomobil Spor Kulübü tarafından düzenlenen 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7’inci ve son yarışı olan 43. İstanbul Rallisi, 22-24 Aralık tarihleri arasında Şile’de koşulan etaplarda gerçekleştirildi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) iş birliğiyle İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından düzenlenen yarışta, 43 ekip iki gün boyunca en iyi dereceyi elde etmek için toplam uzunluğu 116 km’yi bulan etaplarda mücadele etti. 

 

Mücadeleye Petlas etkisi 

Yeni geliştirdiği yarış lastikleriyle Türkiye’de motorsporlarına katkı sunmaya devam eden Petlas, 43. İstanbul Rallisi’nde toprak ralli lastikleriyle podyum mücadelesinde yerini aldı. 43 aracın katıldığı yarışmada 10 araçta lastikleriyle yer alan Petlas, 4 yarışmacının dereceye girmesinde rol oynadı. Petlas lastikleriyle yarışan And Sunman Fiesta Rally Cup birincisi, Cevdet Yıldırım Kategori 2 klasmanı birincisi oldu. Kubilay Esin Türkmen Kategori 1 üçüncüsü seçilirken, Ahmet Keskin ise Kategori 3’te dördüncü olarak yarışı tamamladı. 

 

“Çok çekişmeli ve heyecanlı bir yarış oldu”

Türkiye’de düzenlenen motorspor etkinliklerine destek vermekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Petlas Satış Direktörü Ahmet Candemir, “Petlas olarak, yenilikçi lastiklerimizle birlikte iyi pilotların yer aldığı bu tür yarışmalara destek vermek bizim için büyük bir gurur. 43. İstanbul Rallisi, çok çekişmeli ve heyecanlı bir yarış oldu. Dereceye girmeye hak kazanan herkesi gönülden kutluyorum. Lastiklerimizle ve sürdürülebilirlik çalışmalarımızla bu yarışmalarda yer alarak motor sporlarına destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

AKO Grup’tan sürdürülebilir çevreye destek

Bu sezon gerçekleştirilen tüm ralli etaplarında olduğu gibi seyirci alanları, servis alanı ve ralli merkezinde 750 kilo geri dönüştürülebilir atık toplayan TOSFED Çevre Komisyonu, AKO Grup iş birliği ile yarışta kullanılan atık lastikleri toplayarak AKO Ömrünü Tamamlamış Lastik Geri Dönüşüm Tesisi’nde geri dönüşümünü sağlayacak. Geliştirdiği üstün teknolojili ürünler kadar sorumlu üretim anlayışıyla sürdürülebilirlik adına da çalışmalar yürüten AKO Grup, yarışta kullanılan ve bu haliyle doğada bin yıllar boyunca çözünmeyen atık lastikleri AKO ÖTL tesisinde tamamen geri dönüştürerek nitelikli hammaddeye çeviriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir