Marifet Okulu kayıtları devam ediyor

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) bünyesinde faaliyet gösteren Marifet Okulu 7 Ekim’de yeni dönemine başladı. Her yıl ekim-haziran dönemi arası eğitim veren Marifet Okulu’na kayıtlar devam ediyor. Marifet Okulu programının birinci amacı, gençlerin bireysel bilgi becerilerini geliştirirken manevi ve ahlaki şahsiyetlerinden de ödün vermeden gelecek vizyonu belirlemesi. Program kapsamında gençlere; tefekkür etme, üretme ve eğlenerek öğrenme ortamı sağlanıyor.

Marifet Okulu’nun içeriğinde; Kuran’ı Kerim ve temel dini bilgilerin yanı sıra, drama, musiki, ahşap atölyesi, sanat dersleri, tekvando ve boks gibi savunma sporları yer alıyor. Buna ek olarak programda sık sık gezi ve serbest etkinlik ortamı oluşturularak öğrencilerin eğlenerek öğrendiği keyifli bir süreç geçirmeleri amaçlanıyor.

DOLU DOLU BİR EĞİTİM PROGRAMI

Marifet Okulu Program Koordinatörü Mahmut Mücahit Çapun, programın içeriğiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Din eğitimi alanında 20 yılı aşkın geçmişi ile YEKDER, Marifet Okulu programı ile gençlere önemli bir kapı aralıyor. Marifet Okulu 10 yıllık tecrübesi ve kümülatif yapısıyla her sene içeriğini zenginleştirmekle kalmıyor dilini de çağın ve ilgili jenerasyonun, yaş grubunun gerektirdiği şekilde dönüştürüyor. Marifet Okulu bu yönüyle taze ve canlı yapısını korumaktadır” dedi.  

NİTELİKLİ EĞİTİM İMKANI

Nitelikli eğitim sunmanın birinci amaçları olduğunu vurgulayan Çapun, “Bunların yanında Marifet Okulu’nu değerli ve kendine has kılan birçok yönü bulunmaktadır. Bunların başında 8-10 kişilik gruplardan oluşması ve rehberlik sistemi söylenebilir. Marifet Okulu’nun en önemli unsuru olan rehber-eğitimciler kendi gruplarında tüm dersleri ve etkinlikleri öğrencilerle birlikte deneyimlerken onlara yeri geldiğinde arkadaş, yeri geldiğinde bir hoca, yeri geldiğindeyse abi olabilmektedir. Bu ve daha fazla özelliğiyle Marifet Okulu’nun öğrencilerine nitelikli bir eğitim imkanı sunduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir