Threads gelişticiler için önemli bir API üzerinde çalışıyor

Ancak son birkaç aydır kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için anketler, GIF yayınlamanın kolay bir yolu ve web’deki gönderilerden alıntı yapma yeteneği de dahil olmak üzere giderek daha fazla yeni özellik kullanıma sunuluyor. Yine de bir API’ye sahip olmadığı için üçüncü taraf geliştiriciler, sosyal ağı insanların günlük yaşamlarının daha ayrılmaz bir parçası haline getirecek hizmetlerine özgü özellikler oluşturamıyorlar. Ancak Instagram şefi Adam Mosseri’ye göre Threads, geliştiricilere yönelik bir API üzerinde çalışıyor; yalnızca bunun nasıl kullanılacağı konusunda endişeleri var.

Mosseri daha önce Threads’in haberleri desteklemeyeceğini söylemişti; bu durum X’ten ayrılmak isteyen yayıncılar ve okuyucular için hayal kırıklığı yaratmış olabilir.

Threads gelişticiler için önemli bir API üzerinde çalışıyor

Daha yakın bir zamanda Mosseri, platformda yayınladığı bir AMA’da, ekibinin uzun vadeli arzusunun Threads’in “çevrimiçi halka açık sohbetler için bir platform” haline gelmesi olduğunu, bunun da hem kültürel açıdan hem de kullanıcı açısından anlamlı olması anlamına geldiğini söyledi. Threads’in X’i geçme şansı olduğuna inandığını ancak hizmetinin kat etmesi gereken uzun bir yol olduğunu bildiğini söyledi. Şimdilik ekibini her hafta insanların deneyimini daha iyi hale getirmeye odaklıyor.

 Mark Zuckerberg kısa süre önce Threads’in aylık 100 milyonun biraz altında aktif kullanıcıya sahip olduğunu duyurmuştu. Mosseri gibi o da geleceği konusunda iyimser ve önümüzdeki birkaç yıl içinde 1 milyar kullanıcıya ulaşmasının “iyi şans” olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir